Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Файли Ротаракту [7]
Пошук
Друзі сайту
Фестиваль Підкамінь: етно, фолк, рок Агенція подій АртПоле
Екологічний рік 2010-2011
Погода в Рівному
Рівне 


Субота, 17.08.2019, 19:26ГоловнаРеєстраціяВхід
Рiвне - Ротаракт
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Файли » Файли Ротаракту

ПРОЕКТ "ПОДАРУЄМО КНИГУ"
23.10.2009, 22:33

   Реалізація проекту Міжнародної клубної молодіжної організації „Рівне-Ротаракт „Подаруємо книгу”, тривала у період з 1червня до 30 жовтня 2006 року.
   Метою даного проекту була закупівля необхідної навчальної та художньої літератури для чотирьох дитячих соціально-виховних будинків міста Рівного: інтернату при загальноосвітній школі № 26 для дітей-сиріт (вул. Олени Теліги, 55), міського будинку дитини (вул. Поповича, 35-А), притулку для неповнолітніх служби у справах неповнолітніх (вул. Кутузова, 23-А), спеціального дошкільного дитячого будинку (вул. Олександра Олеся, 16). У проекті були задіяні члени клубу „Рівне-Ротаракт” та волонтери. 
  
   Нашою першочерговою метою було налагодження зв’язків з українськими видавництвами, особливо тими, що спеціалізуються на літературі для дітей. Для цього ми відвідали Всеукраїнський форум українських видавництв, що відбувався у Києві у червні 2006 року. Завдяки даному візиту, у нашому розпорядженні була контактна інформація видавництв, а також чимало буклетів з описом книжкової продукції. 

   Наступним етапом виконання проекту були підбір та закупівля книг. За допомогою дирекції та вихователів дитячих будинків, залучених у проекті, були складені списки необхідної художньої та навчально-виховної літератури, індивідуально для кожного закладу. У цих списках опинилась книжкова продукція наступних видавництв: „А-ба-ба-га-ла-ма-га”, „Махаон”, „Кредо”, „Кашалот”, „Ранок”, „Пегас”, „Фоліо”, „Країна мрій”, а також редакції журналу „Дім. Сад. Город.” Варто відмітити, що дані видавництва надали суттєві знижки на їхню продукцію (до 27%), а також без жодних перешкод відіслали нам книги.  

   Упродовж періоду липень-серпень проводилась активна навчально-виховна та культурна робота з дітьми-сиротами. Єдиною проблемою на даному етапі стало те, що мешканців притулку для неповнолітніх служби у справах неповнолітніх та дітей з інтернату при загальноосвітній школі № 26 вдалося частково залучити до роботи, оскільки вони в цей час відпочивали у літніх таборах, тому у даних заходах були задіяні переважно діти з спеціального дошкільного дитячого будинку. Протягом цього відрізку часу учасники проекту проводили з дітьми бесіди на тему улюблених книг, організовували цікаві та пізнавальні ігри, читали казки та оповідання. Проводилися конкурси малюнку на асфальті, а також сеанси малювання акварельними фарбами на шпалерах. Для цього заздалегідь було закуплено необхідну кількість кольорової крейди, шпалер, альбомів для малювання, акварельних фарб та пензлів. 

   Зазначимо, що дані заходи також включали відвідування Лялькового театру м. Рівного, а зокрема вистав „Колобок” та „Омелько” з дітьми з спеціального дошкільного дитячого будинку та притулку для неповнолітніх служби у справах неповнолітніх. 

  Протягом заключного етапу (вересень-жовтень) закуплені книги були урочисто передані дитячим будинкам під час організованого волонтерами та членами „Рівне-Ротаракт” „Свята книги”. Даний захід супроводжувався рольовими іграми, театралізованими дійствами та навчальними бесідами з дітьми.
 З метою поширення інформації про проект та популяризації книги був розроблений плакат „Подаруємо книгу”. Підсумком реалізації проекту „Подаруємо книгу” є стаття у тижневику „Рівненська газета” від 26.10.2006, якій поданий опис проекту. 

   Загальна сума проекту складає 6 000 грн. З них вартість усіх 436 книг, закуплених та переданих для чотирьох дитячих будинків міста Рівного становить 4125 грн. Для дітей наймолодшої вікової групи (3-5 років), мешканців міського будинку дитини, було придбано 103 книги. Враховуючи вік дітей ми підбирали літературу, яка допомагає вчитися рахувати, читати, розрізняти кольори, а також збірники віршів з яскравими малюнками. За рахунок того, що книги виконані у твердому форматі, вони довго будуть у використанні. 

   Для мешканців спеціального дошкільного дитячого будинку (діти віком 5-7 років) були придбані книги, спрямовані на розвиток уваги, мислення, логіки, мовленнєвих навичок; макети годинників, абетки, збірники віршів та казок.  

   Діти та вихователі інтернату при загальноосвітній школі № 26 навчально-довідкову літературу, а зокрема енциклопедії різних серій, таких як „Світ моря”, „Світ лісу”, „Світ людини”, „Історія людства”, „Культура України”; плакати, довідники тощо. З–поміж художньої літератури варто відмітити серію зарубіжної (Гоголь, Шекспір, О’Генрі) та української класики (Марко Вовчок, Котляревський). Сучасна література була представлена такими авторами, як Дж. Роулінг (4 томи „Гаррі Поттера”) та Ч.Дал ( „Чарлі і шоколадна фабрика”). Для любителів пригодницьких книг були придбані твори Марка Твена, Жюля Верна та ін. Не забули ми і про книги іноземною (англійською) мовою, а зокрема оповідання О’Генрі та Е.По з перекладами, словники англійської мови.  

   Для мешканців притулку для неповнолітніх служби у справах неповнолітніх були закуплена навчально-пізнавальна (енциклопедії, плакати, довідники, макети годинників) та художня література.

   У ході реалізації проекту членами клубу „Рівне-Ротаракт” та волонтерами було проведено ряд виховних та культурних заходів. Моніторинг кожного з етапів проекту відбувався за допомогою фотозйомки, журналів реєстрації та протоколів, відгуків від дирекцій дитячих будинків, фінансових звітів та чеків.


  

   


Категорія: Файли Ротаракту | Додав: Юлка
Переглядів: 579 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2019